Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Barbie

Barbie

2023
×
★★
Edit this entry  
09
The Dig

The Dig

2021
×
Edit this entry  
30
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
Edit this entry  
29
Burnt

Burnt

2015
×
Edit this entry  
28
Mission: Impossible – Rogue Nation

Mission: Impossible – Rogue Nation

2015
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
Edit this entry  
22
Live Free or Die Hard

Live Free or Die Hard

2007
×
Edit this entry  
21
Die Hard: With a Vengeance

Die Hard: With a Vengeance

1995
×
Edit this entry  
26
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
Edit this entry  
26
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
Edit this entry  
25
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
Edit this entry  
11
Iron Man

Iron Man

2008
×
Edit this entry  
06
Wonder Boys

Wonder Boys

2000
×
Edit this entry  
19
Rush

Rush

2013
×
Edit this entry  
18
The Imitation Game

The Imitation Game

2014
×
Edit this entry  
13
In Her Hands

In Her Hands

2018
×
Edit this entry  
29
Deadpool

Deadpool

2016
×
Edit this entry  
24
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
Edit this entry  
02
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
Edit this entry  
17
Black Panther

Black Panther

2018
×
Edit this entry  
07
The Shack

The Shack

2017
×
Edit this entry  
30
Barry

Barry

2016
×
Edit this entry  
28
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
Edit this entry  
27
O Palmenbaum

O Palmenbaum

2000
×
Edit this entry  
25
Single Bells

Single Bells

1997
×
★★★½
Edit this entry  
01
Robinson Crusoe

Robinson Crusoe

1997
×
Edit this entry  
20
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
Edit this entry  
30
The Intern

The Intern

2015
×
Edit this entry  
01
American Beauty

American Beauty

1999
×
Edit this entry  
25
Gandhi

Gandhi

1982
×
Edit this entry  
23
Happy

Happy

2011
×
Edit this entry  
22
Everest

Everest

2015
×
Edit this entry  
20
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
Edit this entry  
16
Chloe

Chloe

2009
×
Edit this entry  
15
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★
Edit this entry  
13
Chasing Coral

Chasing Coral

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Win It All

Win It All

2017
×
Edit this entry  
16
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
05
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★½
Edit this entry  
14
Jersey Girl

Jersey Girl

2004
×
★★½
Edit this entry  
13
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★
Edit this entry  
04
Piper

Piper

2016
×
★★★½
Edit this entry  
03
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
02
What Dreams May Come

What Dreams May Come

1998
×
★★★½
Edit this entry  
02
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★½
Edit this entry  
01
Dirty Dancing: Havana Nights

Dirty Dancing: Havana Nights

2004
×
★★★
Edit this entry  
31
Me Before You

Me Before You

2016
×
★★★
Edit this entry  
26
Der weisse Äthiopier

Der weisse Äthiopier

2015
×
★★★½
Edit this entry  
25
Love the Coopers

Love the Coopers

2015
×
★★½
Edit this entry  
25
Single Bells

Single Bells

1997
×
★★★½
Edit this entry