Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
Edit this entry  
22
Teenage Mutant Ninja Turtles

Teenage Mutant Ninja Turtles

1990
×
Edit this entry  
21
The Skeleton Twins

The Skeleton Twins

2014
×
Edit this entry  
18
Theater Camp

Theater Camp

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Go-Go's

The Go-Go's

2020
×
Edit this entry  
09
Better Than Chocolate

Better Than Chocolate

1999
×
Edit this entry  
06
Gladiator

Gladiator

2000
×
Edit this entry  
04
Bottoms

Bottoms

2023
×
Edit this entry  
03
Big Fish

Big Fish

2003
×
Edit this entry  
03
80 for Brady

80 for Brady

2023
×
Edit this entry  
11
Nimona

Nimona

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Guillermo del Toro's Pinocchio: Handcarved Cinema

Guillermo del Toro's Pinocchio: Handcarved Cinema

2022
×
Edit this entry  
08
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
Edit this entry  
06
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Spy

Spy

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
Edit this entry  
29
Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

2021
×
Edit this entry  
29
The Vow

The Vow

2012
×
Read the review Edit this entry  
28
The Land of Steady Habits

The Land of Steady Habits

2018
×
Edit this entry  
23
Barbie

Barbie

2023
×
Read the review Edit this entry  
19
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Joy Ride

Joy Ride

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
Read the review Edit this entry  
13
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
Read the review Edit this entry  
08
Indiana Jones and the Dial of Destiny

Indiana Jones and the Dial of Destiny

2023
×
Read the review Edit this entry  
05
Past Lives

Past Lives

2023
×
Read the review Edit this entry  
03
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
Edit this entry  
23
The Terminator

The Terminator

1984
×
Edit this entry  
21
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
We Are Your Friends

We Are Your Friends

2015
×
Edit this entry  
10
Collateral

Collateral

2004
×
Edit this entry  
10
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
Edit this entry  
05
Unbelievable

Unbelievable

2019
×
Read the review Edit this entry  
02
Michael Clayton

Michael Clayton

2007
×
Read the review Edit this entry  
30
Monica

Monica

2022
×
Edit this entry  
25
Project X

Project X

2012
×
Read the review Edit this entry  
24
We Broke Up

We Broke Up

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
Heat

Heat

1995
×
Edit this entry  
20
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
Read the review Edit this entry  
20
Your Place or Mine

Your Place or Mine

2023
×
Edit this entry  
19
Air

Air

2023
×
Read the review Edit this entry  
15
Pamela, A Love Story

Pamela, A Love Story

2023
×
Edit this entry  
15
Sharp Stick

Sharp Stick

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Mother

The Mother

2023
×
Read the review Edit this entry  
13
Anaïs in Love

Anaïs in Love

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
Rye Lane

Rye Lane

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Good Kids

Good Kids

2016
×
Edit this entry  
25
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Bourne Ultimatum

The Bourne Ultimatum

2007
×
Read the review Edit this entry