Sort by
  • The Mother

  • Mafia Mamma

    ★★★★★

  • Pretty Baby: Brooke Shields

  • boygenius: the film

  • Air

  • Boston Strangler

  • Scream VI

  • Your Place or Mine

  • Stolen Youth: Inside the Cult at Sarah Lawrence

  • Somebody I Used to Know

  • Pamela, A Love Story

  • Rye Lane

    ★★★★★

  • Spoiler Alert

  • Falling for Christmas

  • Selena Gomez: My Mind & Me

  • Black Panther: Wakanda Forever

  • She Said

  • Rosaline

  • Nick Kroll: Little Big Boy

  • The Menu

  • Glass Onion

  • Causeway

  • Ticket to Paradise

  • Bros

  • The Banshees of Inisherin

  • Don't Worry Darling

  • Monica

  • All the Beauty and the Bloodshed

    ★★★★★

  • House of Hammer

  • TÁR

    ★★★★★

  • Shania Twain: Not Just a Girl

  • The Ladies

  • National Theatre Live: Prima Facie

    ★★★★★

  • Thor: Love and Thunder

  • Halftime

  • Fire Island

    ★★★★★

  • Aftersun

  • Top Gun: Maverick

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • Crush

  • Ambulance

  • The Lost City

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

  • The Adam Project

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

  • Marry Me

  • Emily the Criminal

  • Cha Cha Real Smooth

  • Sharp Stick

    ★★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Insecure: The End

  • Being the Ricardos

  • Nightmare Alley

  • All Too Well: The Short Film

  • House of Gucci

  • A Man Named Scott

  • Love Hard

  • Eternals

  • What Happened, Brittany Murphy?

  • Encanto

    ★★★★★

  • The Harder They Fall

  • No Time to Die

  • Britney vs. Spears

  • The Last Duel

  • Spencer

  • The Lost Daughter

  • Dune

    ★★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • King Richard

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • Parallel Mothers