Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Bakasuran

Bakasuran

2023
×
Edit this entry  
25
Monica, O My Darling

Monica, O My Darling

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
HIT: The 2nd Case

HIT: The 2nd Case

2022
×
★★★½
Edit this entry  
22
Maze Runner: The Death Cure

Maze Runner: The Death Cure

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
Maze Runner: The Scorch Trials

Maze Runner: The Scorch Trials

2015
×
★★½
Edit this entry  
18
Vaathi

Vaathi

2023
×
★★
Edit this entry  
16
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Killer

The Killer

2022
×
★★★★
Edit this entry  
12
Run Baby Run

Run Baby Run

2023
×
★★½
Edit this entry  
11
Dada

Dada

2023
×
★★★
Edit this entry  
11
Ayali

Ayali

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
11
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
06
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★★
Edit this entry  
05
Mufti

Mufti

2017
×
★★
Edit this entry  
05
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★
Edit this entry  
27
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★
Edit this entry  
26
Extraction

Extraction

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
Sembi

Sembi

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
Coffee With Kadhal

Coffee With Kadhal

2022
×
Read the review Edit this entry  
13
Barfi!

Barfi!

2012
×
★★★★
Edit this entry  
12
Bajrangi Bhaijaan

Bajrangi Bhaijaan

2015
×
★★★★
Edit this entry  
04
Naai Sekar Returns

Naai Sekar Returns

2022
×
Edit this entry  
04
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
A History of Violence

A History of Violence

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
02
An Action Hero

An Action Hero

2022
×
★★★½
Edit this entry  
26
Pathaan

Pathaan

2023
×
★★★
Edit this entry  
22
Selfie

Selfie

2022
×
★★½
Edit this entry  
21
Khiladi

Khiladi

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Kalaga Thalaivan

Kalaga Thalaivan

2022
×
★★
Edit this entry  
18
Varisu

Varisu

2023
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Gatta Kusthi

Gatta Kusthi

2022
×
★½
Edit this entry  
15
Seethamma Vakitlo Sirimalle Chettu

Seethamma Vakitlo Sirimalle Chettu

2013
×
★★★½
Edit this entry  
12
Thunivu

Thunivu

2023
×
★★½
Edit this entry  
11
Varisu

Varisu

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jaya Jaya Jaya Jaya Hey

Jaya Jaya Jaya Jaya Hey

2022
×
★★★½
Edit this entry  
17
Kingdom: Ashin of the North

Kingdom: Ashin of the North

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
Kadamaiyai Sei

Kadamaiyai Sei

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★
Edit this entry  
11
Chup

Chup

2022
×
★★★½
Edit this entry  
11
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Moonfall

Moonfall

2022
×
★★★
Edit this entry  
10
Poochandi

Poochandi

2022
×
★★★★
Edit this entry  
09
Nitham Oru Vaanam

Nitham Oru Vaanam

2022
×
★★★
Edit this entry  
08
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★½
Edit this entry  
07
Kantara

Kantara

2022
×
★★★★
Edit this entry  
07
Sardar

Sardar

2022
×
★★★
Edit this entry  
05
Smile

Smile

2022
×
★★★½
Edit this entry  
04
Brahmāstra Part One: Shiva

Brahmāstra Part One: Shiva

2022
×
★★½
Edit this entry