Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Downton Abbey

Downton Abbey

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
He's All That

He's All That

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Fantastic Fungi

Fantastic Fungi

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Stardust

Stardust

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
Read the review Edit this entry  
25
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Rip Tide

Rip Tide

2017
×
Read the review Edit this entry  
17
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Coven

Coven

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
I Don't Want To Cry Later

I Don't Want To Cry Later

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
22
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Split

Split

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Not Another Teen Movie

Not Another Teen Movie

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Project X

Project X

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
House of Wax

House of Wax

2005
×
½
Read the review Edit this entry  
15
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Crush

The Crush

1993
×
Read the review Edit this entry  
26
This Is Paris

This Is Paris

2020
×
Edit this entry  
24
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
04
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry