Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
13
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Edit this entry  
08
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★½
Edit this entry  
25
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Wonder

The Wonder

2022
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★
Edit this entry  
27
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★½
Edit this entry  
06
Close

Close

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★½
Edit this entry  
27
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★½
Edit this entry  
26
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Edit this entry  
30
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★½
Edit this entry  
25
Five Easy Pieces

Five Easy Pieces

1970
×
★★★½
Edit this entry  
18
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★
Edit this entry  
09
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Edit this entry  
22
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★
Edit this entry  
26
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
CODA

CODA

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
Zola

Zola

2020
×
★★½
Edit this entry  
01
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
Edit this entry  
10
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★½
Edit this entry  
25
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★½
Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
★★★½
Edit this entry  
07
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★
Edit this entry  
20
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
Luca

Luca

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
My Dad Is a Sausage

My Dad Is a Sausage

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★½
Edit this entry  
13
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Edit this entry  
03
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★½
Edit this entry  
17
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Edit this entry  
16
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★½
Edit this entry