• Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Wonder Woman 1984

  • Happiest Season

  • Soul

  • The Haunting of Bly Manor

  • The Trial of the Chicago 7

  • Tenet

  • Summerland

  • The Invisible Man

  • Horse Girl

  • Disclosure

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

  • Underwater

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★

  • Charlie's Angels

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

  • Knives Out

  • Hustlers

  • Babyteeth

  • Joker

    ★★★

  • Waves

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Rocketman

  • Yesterday

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Us

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Captain Marvel

  • Elisa & Marcela

  • The Farewell

  • Honey Boy

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Mary Queen of Scots

    ★★★★½

  • Bohemian Rhapsody

  • The Perfection

  • Vita & Virginia

  • Suspiria

    ★★★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Crazy Rich Asians

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • Ocean's Eight

  • BlacKkKlansman

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

  • A Quiet Place

  • Annihilation

  • Black Panther

    ★★★★

  • A Futile and Stupid Gesture

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Colette

  • Sorry to Bother You

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Coco

  • Thor: Ragnarok

  • Blade Runner 2049

  • Gerald's Game

    ★★★★★

  • Disobedience

    ★★★★★

  • Professor Marston and the Wonder Women

  • I, Tonya

    ★★★★★

  • It

  • Lady Bird

    ★★★