Sort by

yuching has logged 19 entries for films during January 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Golden Slumbers

Golden Slumbers

2011
×
★★★★
Edit this entry  
28
Admission

Admission

2013
×
★★½
Edit this entry  
26
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★
Edit this entry  
21
Song of the Exile

Song of the Exile

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Yi Yi

Yi Yi

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Buena Vista Social Club

Buena Vista Social Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Metropolis

Metropolis

1927
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Rouge

Rouge

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Just Go with It

Just Go with It

2011
×
★★
Edit this entry  
16
Crouching Tiger, Hidden Dragon

Crouching Tiger, Hidden Dragon

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Gentlemen Prefer Blondes

Gentlemen Prefer Blondes

1953
×
★★★★
Edit this entry  
15
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Steel Magnolias

Steel Magnolias

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★½
Edit this entry  
09
Roman Holiday

Roman Holiday

1953
×
★★★★
Edit this entry  
06
Breakfast at Tiffany's

Breakfast at Tiffany's

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry