Sort by
  • You Are So Not Invited to My Bat Mitzvah

    ★★★

  • Oppenheimer

    ★★★★½

  • Barbie

    ★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★

  • Hunger

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★½

  • Murder Mystery 2

    ★★½

  • Bottoms

    ★★★★

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★½

  • Past Lives

    ★★★½

  • Stutz

    ★★★★

  • Enola Holmes 2

    ★★★

  • Talk to Me

    ★★★½

  • Black Adam

    ★★

  • Do Revenge

    ★★★

  • The Good Nurse

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★

  • Ticket to Paradise

    ★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • The Whale

    ★★★½

  • TÁR

    ★★★½

  • Bullet Train

    ★★★

  • Hustle

    ★★★½

  • Decision to Leave

    ★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • The Adam Project

    ★★★

  • The Batman

    ★★★

  • The Tinder Swindler

    ★★★★

  • The House

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★½

  • Mixtape

    ★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★½

  • Far Far Away

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Love Hard

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★

  • This Is a Robbery: The World's Biggest Art Heist

    ★★★

  • Drifting

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • One Second Champion

    ★★★★

  • Hand Rolled Cigarette

    ★★★

  • Mank

    ★★★★

  • The Life Ahead

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • The Lovebirds

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★

  • A Secret Love

    ★★★

  • Made You Look: A True Story About Fake Art

    ★★½

  • Love Wedding Repeat

    ★★

  • The Claudia Kishi Club

    ★★★

  • Unorthodox

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Your Name Engraved Herein

    ★★★½

  • Veins of the World

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★