Sort by

Sibtain has logged 41 entries for films during January 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Edit this entry  
30
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
29
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ghost Stories

Ghost Stories

2020
×
★★½
Edit this entry  
27
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
26
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Lust Stories

Lust Stories

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Raman Raghav 2.0

Raman Raghav 2.0

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
23
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Dawn of the Planet of the Apes

Dawn of the Planet of the Apes

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bombay Talkies

Bombay Talkies

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Pig

Pig

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Great Indian Kitchen

The Great Indian Kitchen

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Sandeep Aur Pinky Faraar

Sandeep Aur Pinky Faraar

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Flee

Flee

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Chandigarh Kare Aashiqui

Chandigarh Kare Aashiqui

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Atrangi Re

Atrangi Re

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Passing

Passing

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Annette

Annette

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Swan Song

Swan Song

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry