Sort by

Sibtain has logged 219 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
She Said

She Said

2022
×
★★★
Edit this entry  
30
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★
Edit this entry  
29
Last Film Show

Last Film Show

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★
Edit this entry  
27
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Edit this entry  
20
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
19
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★★
Edit this entry  
14
Drishyam 2

Drishyam 2

2022
×
★★★★
Edit this entry  
14
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★½
Edit this entry  
14
Smile

Smile

2022
×
★★★½
Edit this entry  
14
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
★★½
Edit this entry  
14
Us

Us

2019
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Woman King

The Woman King

2022
×
★★★½
Edit this entry  
19
Hustle

Hustle

2022
×
★★★½
Edit this entry  
19
Mumbai Diaries

Mumbai Diaries

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
19
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Soni

Soni

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
Brahmāstra Part One: Shiva

Brahmāstra Part One: Shiva

2022
×
★★★
Edit this entry  
19
Veer-Zaara

Veer-Zaara

2004
×
★★★
Edit this entry  
04
Dil Se..

Dil Se..

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Laal Singh Chaddha

Laal Singh Chaddha

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ponniyin Selvan: Part I

Ponniyin Selvan: Part I

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★
Edit this entry  
01
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★
Edit this entry  
30
John Wick: Chapter 3 – Parabellum

John Wick: Chapter 3 – Parabellum

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
Highway

Highway

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
28 Weeks Later

28 Weeks Later

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Thirteen Lives

Thirteen Lives

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★
Edit this entry  
25
The Curse of La Llorona

The Curse of La Llorona

2019
×
★★
Edit this entry  
25
The Nun

The Nun

2018
×
★★½
Edit this entry  
25
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Annabelle

Annabelle

2014
×
★★★
Edit this entry  
24
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry