youngwolf has logged 106 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★½
Edit this entry  
09
Elf

Elf

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
Read the review Edit this entry  
04
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★
Edit this entry  
24
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Widows

Widows

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★
Edit this entry  
31
Oculus

Oculus

2013
×
★★★
Edit this entry  
28
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hush

Hush

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Edit this entry  
21
Maniac

Maniac

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Halloween

Halloween

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★★
Edit this entry  
10
All the President's Men

All the President's Men

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Stoker

Stoker

2013
×
★★★½
Edit this entry  
09
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Night Of

The Night Of

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Rider

The Rider

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
A Prayer Before Dawn

A Prayer Before Dawn

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Olive Kitteridge

Olive Kitteridge

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★½
Edit this entry  
14
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★½
Edit this entry  
26
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
An Education

An Education

2009
×
★★★½
Edit this entry  
23
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Conversation

The Conversation

1974
×
★★★½
Edit this entry