• Dave Chappelle: The Closer

    ★★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★½

  • Dune

  • Malignant

    ★½

  • 9/11: Inside the President's War Room

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★★

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★★★½

  • Free Guy

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Val

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • Q: Into the Storm

    ★★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

  • Raya and the Last Dragon

    ★★½

  • Allen v. Farrow

    ★★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • In the Same Breath

    ★★★★½

  • Pretend It's a City

    ★★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Mank

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Psycho Goreman

    ★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • Freaky

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★★½

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • Dave Not Coming Back

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • Chris D'Elia: No Pain

    ★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★½

  • The Father

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • The Dissident

    ★★★

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★★½

  • The Outsider

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Watchmen

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Unbelievable

    ★★★★

  • Undone

    ★★★★★

  • Bill Burr: Paper Tiger

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½