• Forky Asks a Question: What Is Money?

    ★★

  • Frozen II

    ★★★★½

  • Let It Snow

    ★★★

  • Last Christmas

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★★

  • Rebooted

    ★★★★½

  • The Scarecrow

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • Peter's To-Do List

    ★★★½

  • Battle at Big Rock

    ★★★½

  • Tall Girl

  • The I-Land

    ½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Abominable

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • Spice Frontier

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★

  • Falling Inn Love

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Frankenstein's Monster's Monster, Frankenstein

    ★★

  • Vivarium

    ★★★

  • The Lion King

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★★★

  • Good Omens

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Aladdin

    ★★★

  • Yesterday

    ★★★★

  • See You Yesterday

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • The Perfect Date

    ★★½

  • After

    ★★★

  • The Haunting of Sharon Tate

    ½

  • Shazam!

    ★★★★

  • Spider-Ham: Caught in a Ham

    ★★½

  • Pet Sematary

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Three Robots

    ★★★★

  • Good Boys

    ★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Yes, God, Yes

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Isn't It Romantic

    ★★

  • Big Time Adolescence

    ★★★½

  • Doctor Who: Resolution

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • The Midnight Gang

    ★½

  • Click & Collect

    ★★★½

  • Spider-Man: Cake Day

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★½

  • The Christmas Chronicles

    ★★★★

  • The Grinch

    ★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★★½

  • Slaughterhouse Rulez

    ★★★

  • Auntie Edna

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Stan & Ollie

    ★★★½

  • Warp Speed Chic

    ★★★★½

  • Goosebumps 2: Haunted Halloween

    ★½

  • Venom

    ★★★½