Sort by

Kane has logged 288 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Avatar

Avatar

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Prey for the Devil

Prey for the Devil

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Ballad of Russell & Julie

The Ballad of Russell & Julie

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Christmas Carole

Christmas Carole

2022
×
Read the review Edit this entry  
25
Violent Night

Violent Night

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Doctor Who: The End of Time

Doctor Who: The End of Time

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Be More Chill

Be More Chill

×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Red Nose Day Actually

Red Nose Day Actually

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Doctor Who: The Time of the Doctor

Doctor Who: The Time of the Doctor

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
This Is Going to Hurt

This Is Going to Hurt

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Blue Christmas

Blue Christmas

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Tuesday

Tuesday

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Laps

Laps

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
nightrider

nightrider

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Doctor Who: The End of Time

Doctor Who: The End of Time

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Desert

Desert

1976
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Marcel the Shell with Shoes On, Three

Marcel the Shell with Shoes On, Three

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Marcel the Shell with Shoes On, Two

Marcel the Shell with Shoes On, Two

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

2022
×
Read the review Edit this entry  
30
Nativity!

Nativity!

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Doctor Who: The Waters of Mars

Doctor Who: The Waters of Mars

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hachi: A Dog's Tale

Hachi: A Dog's Tale

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Doctor Who: Twice Upon a Time

Doctor Who: Twice Upon a Time

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Doctor Who: The Time of the Doctor

Doctor Who: The Time of the Doctor

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Doctor Who: The Day of the Doctor

Doctor Who: The Day of the Doctor

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Pre-Game

Pre-Game

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Darker Shades of Elise

Darker Shades of Elise

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Signing Off, George

Signing Off, George

2022
×
Read the review Edit this entry  
11
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry