Kane has logged 29 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Love, Death & Robots: Three Robots

Love, Death & Robots: Three Robots

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Love, Death & Robots: The Drowned Giant

Love, Death & Robots: The Drowned Giant

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Love, Death & Robots: Life Hutch

Love, Death & Robots: Life Hutch

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Love, Death & Robots: All Through the House

Love, Death & Robots: All Through the House

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Love, Death & Robots: The Tall Grass

Love, Death & Robots: The Tall Grass

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Love, Death & Robots: Snow in the Desert

Love, Death & Robots: Snow in the Desert

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Love, Death & Robots: Pop Squad

Love, Death & Robots: Pop Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Lord of the Flies

Lord of the Flies

1990
×
Read the review Edit this entry  
23
Love, Death & Robots: Ice

Love, Death & Robots: Ice

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
Love, Death & Robots: Automated Customer Service

Love, Death & Robots: Automated Customer Service

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Tsotsi

Tsotsi

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Marvel Studios: Expanding the Universe

Marvel Studios: Expanding the Universe

2019
×
★★½
Edit this entry  
09
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Warp Speed Chic

Warp Speed Chic

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Just Another Day

Just Another Day

2007
×
★★
Edit this entry  
03
Scummy Man

Scummy Man

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Two Distant Strangers

Two Distant Strangers

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
22 vs. Earth

22 vs. Earth

2021
×
★★
Edit this entry