Sort by

Kane has logged 256 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Book of Boba Fett

The Book of Boba Fett

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Click & Collect

Click & Collect

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Moana

Moana

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Boy in the Striped Pyjamas

The Boy in the Striped Pyjamas

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Grucifixion

The Grucifixion

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Curve

Curve

2016
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man Quarantined

Spider-Man Quarantined

×
★★★½
Edit this entry  
21
Spider-Man: Cake Day

Spider-Man: Cake Day

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Marvel Studios' 2021 Disney+ Day Special

Marvel Studios' 2021 Disney+ Day Special

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Hawkeye

Hawkeye

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Marvel Studios' 2021 Disney+ Day Special

Marvel Studios' 2021 Disney+ Day Special

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry