Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Relapse

Relapse

2023
×
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
BlackBerry

BlackBerry

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hypnotic

Hypnotic

2023
×
Read the review Edit this entry  
04
Fool's Paradise

Fool's Paradise

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Rent-A-Killer

Rent-A-Killer

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Very Sunny Christmas

A Very Sunny Christmas

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Satantango

Satantango

1994
×
Read the review Edit this entry  
26
Satantango

Satantango

1994
×
Read the review Edit this entry  
21
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Trois petits chats

Trois petits chats

2003
×
★★★½
Edit this entry  
20
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Evil Dead Rise

Evil Dead Rise

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Doctor Who: Music of the Spheres

Doctor Who: Music of the Spheres

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Anima

Anima

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
STILL: A Michael J. Fox Movie

STILL: A Michael J. Fox Movie

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Absurd Encounter with Fear

Absurd Encounter with Fear

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Sailing with Bushnell Keeler

Sailing with Bushnell Keeler

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Renfield

Renfield

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Iron Lung

Iron Lung

×
Read the review Edit this entry  
29
Wind River

Wind River

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Beau

Beau

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Six Men Getting Sick

Six Men Getting Sick

1967
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Tetris

Tetris

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Head with Hammer

Head with Hammer

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fictitious Anacin Commercial

Fictitious Anacin Commercial

1967
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dead Mouse with Ants

Dead Mouse with Ants

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
19
David Lynch Cooks Quinoa

David Lynch Cooks Quinoa

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Alphabet

The Alphabet

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Premonitions Following an Evil Deed

Premonitions Following an Evil Deed

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Premonitions Following an Evil Deed

Premonitions Following an Evil Deed

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Premonitions Following an Evil Deed

Premonitions Following an Evil Deed

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
A Dead Cat

A Dead Cat

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
In the Valley of the Moon

In the Valley of the Moon

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Doctor Who: The Day of the Doctor

Doctor Who: The Day of the Doctor

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Chris Ramsey Live: All Growed Up

Chris Ramsey Live: All Growed Up

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry