Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
21
RRR

RRR

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★½
Edit this entry  
20
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
La Jetée

La Jetée

1962
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★★
Edit this entry  
10
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★½
Edit this entry  
08
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
06
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★
Edit this entry  
04
National Theatre Live: Fleabag

National Theatre Live: Fleabag

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Ed Wood

Ed Wood

1994
×
★★★★
Edit this entry  
30
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
30
A Bronx Tale

A Bronx Tale

1993
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Untouchables

The Untouchables

1987
×
★★★½
Edit this entry  
23
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★½
Edit this entry  
22
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★½
Edit this entry  
18
BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

2022
×
★★★★
Edit this entry  
17
Drive

Drive

2011
×
★★★★
Edit this entry  
17
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★½
Edit this entry  
16
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
16
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Edit this entry  
11
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★
Edit this entry  
11
Saw

Saw

2004
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Edit this entry  
07
Climax

Climax

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Mist

The Mist

2007
×
★★★½
Edit this entry  
03
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Edit this entry  
02
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★½
Edit this entry  
01
Audition

Audition

1999
×
★★★★
Edit this entry  
30
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★
Edit this entry  
29
Black Mirror: Shut Up and Dance

Black Mirror: Shut Up and Dance

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Training Day

Training Day

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Love, Death & Robots: Bad Travelling

Love, Death & Robots: Bad Travelling

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★★
Edit this entry  
22
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
Laura Hasn't Slept

Laura Hasn't Slept

2020
×
★★½
Edit this entry  
18
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
11
V/H/S/99

V/H/S/99

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★½
Edit this entry  
06
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

2022
×
★★★½
Edit this entry  
31
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ringu

Ringu

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Logan

Logan

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry