Sort by

yoshimi_ has logged 329 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
Blade

Blade

1998
×
★★★½
Edit this entry  
27
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Nativity 2: Danger in the Manger!

Nativity 2: Danger in the Manger!

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Redline

Redline

2009
×
★★½
Edit this entry  
13
The Aristocats

The Aristocats

1970
×
★★★
Edit this entry  
11
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Serial Experiments Lain

Serial Experiments Lain

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Mirrored Mind

Mirrored Mind

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Heat

Heat

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
29
South Park: Post COVID

South Park: Post COVID

2021
×
Edit this entry  
26
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Spymate

Spymate

2003
×
Edit this entry  
12
Naked

Naked

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Meantime

Meantime

1983
×
★★★★
Edit this entry  
07
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★★
Edit this entry  
04
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★½
Edit this entry  
02
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Double Life of Véronique

The Double Life of Véronique

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Tetsuo: The Iron Man

Tetsuo: The Iron Man

1989
×
★★★★
Edit this entry  
21
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Climax

Climax

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Memoria

Memoria

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★★★
Edit this entry  
07
Halloween

Halloween

2007
×
★★
Edit this entry  
26
Barton Fink

Barton Fink

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
In the Darkness of Time

In the Darkness of Time

2002
×
Edit this entry  
13
Before I Fall

Before I Fall

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Team America: World Police

Team America: World Police

2004
×
★★★★
Edit this entry  
10
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★½
Edit this entry  
09
Knight of Cups

Knight of Cups

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
07
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry