Sort by

yorel1976 has logged 51 entries for films during May 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Role Models

Role Models

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Memento

Memento

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Book of Eli

The Book of Eli

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Oceans

Oceans

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Half Nelson

Half Nelson

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Lion King 1½

The Lion King 1½

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Way Back

The Way Back

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Star Trek Into Darkness

Star Trek Into Darkness

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Babies

Babies

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Mr. Brooks

Mr. Brooks

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Beginners

Beginners

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Undefeated

Undefeated

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Good Night, and Good Luck.

Good Night, and Good Luck.

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Beautiful Creatures

Beautiful Creatures

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Last Stand

The Last Stand

2013
×
Read the review Edit this entry  
21
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Jack Reacher

Jack Reacher

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Restrepo

Restrepo

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Enter the Void

Enter the Void

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Celeste & Jesse Forever

Celeste & Jesse Forever

2012
×
Read the review Edit this entry  
19
George Carlin: It's Bad for Ya!

George Carlin: It's Bad for Ya!

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fish Tank

Fish Tank

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Shrek

Shrek

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
nWo: The Revolution

nWo: The Revolution

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Conan O'Brien Can't Stop

Conan O'Brien Can't Stop

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Jay and Silent Bob Go Down Under

Jay and Silent Bob Go Down Under

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Eddie Murphy Raw

Eddie Murphy Raw

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Noroi: The Curse

Noroi: The Curse

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Louis C.K.: Chewed Up

Louis C.K.: Chewed Up

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
In the Loop

In the Loop

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Vicious Kind

The Vicious Kind

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Tell No One

Tell No One

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Louis C.K.: Live at the Beacon Theater

Louis C.K.: Live at the Beacon Theater

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Batman: Under the Red Hood

Batman: Under the Red Hood

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Pariah

Pariah

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fair Game

Fair Game

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Hangover Part II

The Hangover Part II

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Sleepwalk with Me

Sleepwalk with Me

2012
×
Read the review Edit this entry  
04
The Haunted World of El Superbeasto

The Haunted World of El Superbeasto

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Cropsey

Cropsey

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Castaway on the Moon

Castaway on the Moon

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Woman in Black

The Woman in Black

2012
×
★★
Read the review Edit this entry