Sort by

yorel1976 has logged 491 entries for films during 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Berberian Sound Studio

Berberian Sound Studio

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
This Is Martin Bonner

This Is Martin Bonner

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
C.O.G.

C.O.G.

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Broke

Broke

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
We Are What We Are

We Are What We Are

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The World's End

The World's End

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
No

No

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fruitvale Station

Fruitvale Station

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ron White: A Little Unprofessional

Ron White: A Little Unprofessional

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Tell Your Children

Tell Your Children

1936
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Scenic Route

Scenic Route

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Saving Santa

Saving Santa

2013
×
Read the review Edit this entry  
20
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
5 Centimeters per Second

5 Centimeters per Second

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
A.I. Artificial Intelligence

A.I. Artificial Intelligence

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Frosty's Winter Wonderland

Frosty's Winter Wonderland

1976
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Frosty the Snowman

Frosty the Snowman

1969
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
2 Guns

2 Guns

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Pawn Shop Chronicles

Pawn Shop Chronicles

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Planes

Planes

2013
×
Read the review Edit this entry  
16
A Hijacking

A Hijacking

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Prince Avalanche

Prince Avalanche

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Byzantium

Byzantium

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Despicable Me 2

Despicable Me 2

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Blue Caprice

Blue Caprice

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Manhattan

Manhattan

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jiro Dreams of Sushi

Jiro Dreams of Sushi

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
American: The Bill Hicks Story

American: The Bill Hicks Story

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Tsotsi

Tsotsi

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mickey's Magical Christmas: Snowed in at the House of Mouse

Mickey's Magical Christmas: Snowed in at the House of Mouse

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Post Tenebras Lux

Post Tenebras Lux

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Vernon, Florida

Vernon, Florida

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Days of Being Wild

Days of Being Wild

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Dirty Wars

Dirty Wars

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Sharknado

Sharknado

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
03
The Thin Blue Line

The Thin Blue Line

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Tabloid

Tabloid

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Wild Bill

Wild Bill

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Stone Cold Steve Austin: The Bottom Line on the Most Popular Superstar of All Time

Stone Cold Steve Austin: The Bottom Line on the Most Popular Superstar of All Time

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
In the House

In the House

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bill Burr: Let It Go

Bill Burr: Let It Go

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Commando

Commando

1985
×
★★
Read the review Edit this entry