Sort by

gray has logged 139 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Carol

Carol

2015
×
★★★½
Edit this entry  
16
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Blue

Blue

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Strangers from Hell

Strangers from Hell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
07
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★½
Edit this entry  
03
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
01
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Us

Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
It

It

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★
Edit this entry  
21
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Possession

Possession

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Crow

The Crow

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bound

Bound

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Duel

Duel

1971
×
★★★½
Edit this entry  
05
Audition

Audition

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
House

House

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★★½
Edit this entry  
28
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Gia

Gia

1998
×
★★★½
Edit this entry  
07
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry