Sort by

xoxo has logged 12 entries for films during October 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Fly

The Fly

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Invaders from Mars

Invaders from Mars

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
H Positive

H Positive

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Jacob's Ladder

Jacob's Ladder

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Monsters and Men

Monsters and Men

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Once Bitten

Once Bitten

1985
×
★★
Read the review Edit this entry