Sort by

xoxo has logged 16 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
A Streetcar Named Desire

A Streetcar Named Desire

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Meet the Parents

Meet the Parents

2000
×
Read the review Edit this entry  
24
Super Dark Times

Super Dark Times

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
Read the review Edit this entry  
22
Sunshine Cleaning

Sunshine Cleaning

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Lucky

Lucky

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Earth Girls Are Easy

Earth Girls Are Easy

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Harvey

Harvey

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Breakfast at Tiffany's

Breakfast at Tiffany's

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry