xoxo has logged 43 entries for films during November 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
District 9

District 9

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Small Soldiers

Small Soldiers

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Way He Looks

The Way He Looks

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
La Maison en Petits Cubes

La Maison en Petits Cubes

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Darling

Darling

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Frank

Frank

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Miller's Crossing

Miller's Crossing

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Santa Buddies

Santa Buddies

2009
×
Read the review Edit this entry  
19
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Hard Candy

Hard Candy

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mars Attacks!

Mars Attacks!

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Manson Family Vacation

Manson Family Vacation

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Sleeping with the Fishes

Sleeping with the Fishes

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Godard's Passion

Godard's Passion

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Only Yesterday

Only Yesterday

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Wanda

Wanda

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
To Fetch a Bike

To Fetch a Bike

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Elephant

Elephant

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Father and Daughter

Father and Daughter

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Big Snit

The Big Snit

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
After Porn Ends

After Porn Ends

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Cat Piano

The Cat Piano

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Cowboy and the Frenchman

The Cowboy and the Frenchman

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Premonitions Following an Evil Deed

Premonitions Following an Evil Deed

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Alphabet

The Alphabet

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Two & Two

Two & Two

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Gulp

Gulp

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Lamp

The Lamp

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Big Shave

The Big Shave

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
7:35 in the Morning

7:35 in the Morning

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Masculin Féminin

Masculin Féminin

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
In a Lonely Place

In a Lonely Place

1950
×
★★★★½
Read the review Edit this entry