Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Smile

Smile

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Meg

The Meg

2018
×
Read the review Edit this entry  
25
The Rental

The Rental

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Lullaby

Lullaby

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Puss in Boots

Puss in Boots

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Gone in the Night

Gone in the Night

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Watcher

Watcher

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
I See You

I See You

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Penguins of Madagascar

Penguins of Madagascar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
X

X

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Insidious: Chapter 3

Insidious: Chapter 3

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Midnight Man

The Midnight Man

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Insidious: Chapter 2

Insidious: Chapter 2

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Insidious

Insidious

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Britney vs. Spears

Britney vs. Spears

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Pom Poko

Pom Poko

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★
Edit this entry  
28
Hot Pursuit

Hot Pursuit

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★½
Edit this entry  
21
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★
Edit this entry  
14
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Stella's Last Weekend

Stella's Last Weekend

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★
Read prior review Edit this entry  
15
Serendipity

Serendipity

2001
×
★★½
Edit this entry  
15
The 'Burbs

The 'Burbs

1989
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Maltese Falcon

The Maltese Falcon

1941
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Children of the Corn

Children of the Corn

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★
Edit this entry