Sort by
  • Do Revenge

    ★★★★★

  • Pearl

    ★★★★★

  • Barbarian

    ★★★★★

  • X

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Britney vs. Spears

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★★

  • Stella's Last Weekend

    ★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★

  • Halloween

    ★★★★

  • The Nun

    ★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★

  • The First Purge

    ★★½

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Action Point

    ★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • Deadpool 2

    ★★

  • Bao

    ★★★★½

  • Josie

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Love, Simon

    ★★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Bacchus

    ★★★½

  • Tully

    ★★½

  • Hereditary

    ★★★

  • RBG

    ★★★½

  • Your Black Friend

    ★★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★

  • American Animals

    ★★★½

  • Monsters and Men

    ★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Happiness

    ★★★★★

  • Daddy's Home 2

  • Coco

    ★★★★½

  • Dismissed

    ★★½

  • Mom and Dad

    ½

  • Beast

    ★★★½

  • The Breadwinner

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★★

  • mother!

    ★★★★½

  • It

    ★★★★

  • Victoria & Abdul

    ★★

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Veronica

    ★★★★

  • The Glass Castle

    ★★★★½

  • In a Heartbeat

    ★★★★

  • Cars 3

    ★★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★

  • Okja

    ★★★★

  • F Is for Friendship

    ★★★

  • My Friend Dahmer

    ★★½

  • Life Boat

    ★★★½

  • Tragedy Girls

    ★★★

  • The Boss Baby

    ★★

  • Lou

    ★★½

  • Lucky

    ★★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • Beuys

    ★★★★

  • Call of Cuteness

  • The Lego Batman Movie

    ★★★½

  • Super Dark Times

    ★★★

  • Get Out

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★