Sort by

[YLoveEverything] has logged 14 entries for films during April 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
The Northman

The Northman

2022
×
★★★½
Edit this entry  
25
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
Scream

Scream

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Phenomena

Phenomena

1985
×
★★½
Edit this entry  
14
Tenebre

Tenebre

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Bird with the Crystal Plumage

The Bird with the Crystal Plumage

1970
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Batman

The Batman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Dead Want Women

The Dead Want Women

2012
×
Edit this entry  
03
Unlucky Charms

Unlucky Charms

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Ooga Booga

Ooga Booga

2013
×
Read the review Edit this entry