YI JIAN has logged 13 entries for films during March 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Confessions

Confessions

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Girl, She Is 100%

A Girl, She Is 100%

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Age of Shadows

The Age of Shadows

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
I Am a Hero

I Am a Hero

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Crazy Racer

Crazy Racer

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Natural Born Killers

Natural Born Killers

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Kizumonogatari Part 2: Nekketsu

Kizumonogatari Part 2: Nekketsu

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Light Between Oceans

The Light Between Oceans

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry