Sort by

YI JIAN has logged 19 entries for films during June 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Jin-Roh: The Wolf Brigade

Jin-Roh: The Wolf Brigade

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Shame

Shame

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Nebraska

Nebraska

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Beyond Outrage

Beyond Outrage

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Redline

Redline

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Kagemusha

Kagemusha

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Dreamers

The Dreamers

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Outrage

Outrage

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
American Sniper

American Sniper

2014
×
Read the review Edit this entry  
13
Three Outlaw Samurai

Three Outlaw Samurai

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Tinker Tailor Soldier Spy

Tinker Tailor Soldier Spy

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Left Ear

The Left Ear

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Little Witch Academia

Little Witch Academia

2013
×
Edit this entry  
08
All About Lily Chou-Chou

All About Lily Chou-Chou

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Visitor Q

Visitor Q

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The 400 Blows

The 400 Blows

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry