• Stuck Apart

    ★★★½

  • News of the World

    ★★★

  • Şuursuz Aşk

  • The Platform

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Vlad the Impaler

  • Müslüm

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★½

  • Green Book

    ★★★★½

  • José

  • The Announcement

    ★★★

  • Roma

    ★★★½

  • Capernaum

    ★★★★

  • Dogman

    ★★★★

  • Climax

    ★★★

  • My Favourite Fabric

    ★★½

  • Red Sparrow

    ★★★½

  • Mortal World

    ★★★★

  • Arif V 216

    ★★★

  • In the Family

    ★★★½

  • Ayla: The Daughter of War

    ★★★

  • Drift

    ½

  • What Happened to Monday

    ★★★★½

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★★★

  • Double Lover

    ★★★½

  • Good Time

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Summer 1993

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★½

  • The Mountain II

    ★★★★

  • Rüya

    ★★½

  • The Invisible Guest

    ★★★★½

  • Impossible Probability

    ★★★

  • Osman Pazarlama

    ★★½

  • The Intern

    ★★★

  • Room

    ★★★★

  • Lemonade

    ★★★★

  • Ivy

    ★★★★½

  • Mucize

    ★★★★

  • John Wick

    ★★★★

  • The Imitation Game

    ★★★★½

  • Lucy

    ★★★

  • The Fault in Our Stars

    ★★★★

  • Let's Sin

    ★★★★

  • Blind

    ★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★

  • Whiplash

    ★★★½

  • Nymphomaniac: Vol. II

    ★★★★

  • Nymphomaniac: Vol. I

    ★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • Cadet

  • Escape Plan

    ★★★½

  • We're the Millers

    ★★★

  • Thou Gild'st the Even

    ★★★★

  • G.D.O. KaraKedi

    ★★★

  • Celal and Ceren

    ★★★★

  • CM101MMXI Fundamentals

    ★★★★

  • Beyond the Hill

    ★★★½

  • Django Unchained

    ★★★★

  • The Body

    ★★★★★

  • The Hunt

    ★★★★½

  • Sağ Salim

    ★★★

  • The Dictator

    ★★★★

  • The Intouchables

    ★★★★½

  • Anatolian Eagles

    ★★½

  • The Hangover Part II

    ★★★½

  • Once Upon a Time in Anatolia

    ★★★½

  • Elena

    ★★★½

  • Oslo, August 31st

    ★★★★