Yf_ay1 has logged 363 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Mass

Mass

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
Spencer

Spencer

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
Finch

Finch

2021
×
★★½
Edit this entry  
30
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★½
Edit this entry  
29
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★
Edit this entry  
28
Hitman's Wife's Bodyguard

Hitman's Wife's Bodyguard

2021
×
★★
Edit this entry  
28
Old

Old

2021
×
★★½
Edit this entry  
27
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★½
Edit this entry  
26
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Edit this entry  
25
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★
Edit this entry  
24
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Edit this entry  
13
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
Awakenings

Awakenings

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
24
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
Jerry Maguire

Jerry Maguire

1996
×
★★★★
Edit this entry  
27
Office Space

Office Space

1999
×
★★★½
Edit this entry  
26
Apollo 13

Apollo 13

1995
×
★★★½
Edit this entry  
25
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★★
Edit this entry  
23
Night on Earth

Night on Earth

1991
×
★★★★
Edit this entry  
22
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★★
Edit this entry  
20
Cinderella

Cinderella

2021
×
Edit this entry  
05
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Edit this entry  
31
The Hurricane

The Hurricane

1999
×
★★★★
Edit this entry  
28
Dead Man Walking

Dead Man Walking

1995
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Man Who Wasn't There

The Man Who Wasn't There

2001
×
★★★
Edit this entry  
27
The Phantom of Liberty

The Phantom of Liberty

1974
×
Edit this entry