Sort by

Yester has logged 262 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Lego Ninjago Movie

The Lego Ninjago Movie

2017
×
★★★½
Edit this entry  
31
Penguins of Madagascar

Penguins of Madagascar

2014
×
★★★½
Edit this entry  
30
Priscilla

Priscilla

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pete's Dragon

Pete's Dragon

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
All Summer in a Day

All Summer in a Day

1982
×
★★★½
Edit this entry  
27
Dream Scenario

Dream Scenario

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Chicken Run: Dawn of the Nugget

Chicken Run: Dawn of the Nugget

2023
×
★★★
Edit this entry  
26
South Park (Not Suitable for Children)

South Park (Not Suitable for Children)

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★½
Edit this entry  
26
Rise of the Guardians

Rise of the Guardians

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
25
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Mask

The Mask

2023
×
★★★★
Edit this entry  
22
Cronos

Cronos

1992
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Edit this entry  
21
Pee-wee's Big Adventure

Pee-wee's Big Adventure

1985
×
★★★★
Edit this entry  
20
Only Yesterday

Only Yesterday

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Trolls World Tour

Trolls World Tour

2020
×
★★★½
Edit this entry  
18
Trolls

Trolls

2016
×
★★½
Edit this entry  
18
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Chicken Run

Chicken Run

2000
×
★★★★
Edit this entry  
17
Confessions

Confessions

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Heaven Knows What

Heaven Knows What

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
14
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Sick of Myself

Sick of Myself

2022
×
★★★½
Edit this entry  
11
Kamikaze Girls

Kamikaze Girls

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Merry Little Batman

Merry Little Batman

2023
×
★★★½
Edit this entry  
08
Right Now, Wrong Then

Right Now, Wrong Then

2015
×
★★★★
Edit this entry  
06
Three… Extremes

Three… Extremes

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Dark Shadows

Dark Shadows

2012
×
★★★½
Edit this entry  
02
Clouds of Sils Maria

Clouds of Sils Maria

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
30
The Fish

The Fish

2010
×
★★★★
Edit this entry  
30
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★½
Edit this entry  
29
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
29
La calma

La calma

2022
×
★★★
Edit this entry  
28
Scott Pilgrim Takes Off

Scott Pilgrim Takes Off

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Amadeus

Amadeus

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
16
When Evil Lurks

When Evil Lurks

2023
×
★★★★
Edit this entry  
05
Pulse

Pulse

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Snowbird

Snowbird

2016
×
★★★½
Edit this entry  
14
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★
Edit this entry  
14
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Try Hard

Try Hard

2023
×
★★★★
Edit this entry  
14
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
10
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
★★★½
Edit this entry