Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Letters to Juliet

Letters to Juliet

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Sisterhood of the Traveling Pants 2

The Sisterhood of the Traveling Pants 2

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The First Time

The First Time

2012
×
★★½
Edit this entry  
07
Angus, Thongs and Perfect Snogging

Angus, Thongs and Perfect Snogging

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Edit this entry  
31
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★★★
Edit this entry  
30
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
28 Days

28 Days

2000
×
★★★
Edit this entry  
22
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★½
Edit this entry  
14
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★½
Edit this entry  
11
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Bad Batch

The Bad Batch

2016
×
★★★
Edit this entry  
09
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Bride Wars

Bride Wars

2009
×
★★½
Edit this entry  
01
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★½
Edit this entry  
23
Below Her Mouth

Below Her Mouth

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Rebound

The Rebound

2009
×
★★★
Edit this entry  
18
Naked

Naked

2017
×
★★½
Edit this entry  
17
Definitely, Maybe

Definitely, Maybe

2008
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★
Edit this entry  
15
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★
Edit this entry  
14
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★½
Edit this entry  
14
27 Dresses

27 Dresses

2008
×
★★★½
Edit this entry  
14
It

It

1990
×
★★★
Edit this entry  
13
Little Evil

Little Evil

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Orphan

Orphan

2009
×
★★★★
Edit this entry  
08
It

It

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★★½
Edit this entry  
31
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Clueless

Clueless

1995
×
★★★½
Edit this entry  
10
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Matilda

Matilda

1996
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Fundamentals of Caring

The Fundamentals of Caring

2016
×
★★★½
Edit this entry  
15
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★★
Edit this entry  
15
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
★★★½
Edit this entry  
14
Bee Movie

Bee Movie

2007
×
★★★
Edit this entry  
13
Lovesong

Lovesong

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★½
Edit this entry  
13
Holes

Holes

2003
×
★★★½
Edit this entry  
13
Point Break

Point Break

1991
×
★★★½
Edit this entry  
13
La Liste

La Liste

2016
×
★★★
Edit this entry  
13
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
★★★★
Edit this entry  
19
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★
Edit this entry