Sort by
  • Tomb Raider

    ★★★½

  • The Babysitter

    ★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Gerald's Game

    ★★★★

  • It

    ★★★★

  • Naked

    ★★½

  • Little Evil

    ★★

  • Annabelle: Creation

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • The Fate of the Furious

    ★★★½

  • Manifesto

    ★★★★★

  • Logan

    ★★★★½

  • Pork Pie

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • xXx: Return of Xander Cage

    ★½

  • Assassin's Creed

    ★★★½

  • La Liste

    ★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★½

  • Jack Reacher: Never Go Back

    ★★★

  • Below Her Mouth

    ★★½

  • The Bad Batch

    ★★★

  • Apple Pie

    ★★★★½

  • The Rehearsal

    ★★★★

  • Ghostbusters

    ★★★★

  • Personal Shopper

    ★★★★½

  • X-Men: Apocalypse

    ★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★½

  • Hush

    ★★★½

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★½

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★★

  • Zoolander 2

    ★★

  • The Fundamentals of Caring

    ★★★½

  • Equity

    ★★½

  • Lovesong

    ★★★★½

  • Little Men

    ★★★½

  • Certain Women

    ★★★★

  • Operation Avalanche

    ★★★★

  • Creed

    ★★★★½

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

    ★★½

  • The Demons

    ★★★½

  • Crimson Peak

    ★★

  • The Martian

    ★★★½

  • Room

    ★★★★

  • Rapstar

    ★★★

  • Mission: Impossible - Rogue Nation

    ★★★½

  • Love

    ★★★½

  • Mustang

    ★★★★★

  • Cemetery of Splendor

    ★★★★★

  • Carol

    ★★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • The Park Bench

    ★★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★

  • Mistress America

    ★★★★

  • Dope

    ★★★★

  • World of Tomorrow

    ★★★★★

  • The Interview

    ★★½

  • Spud 3: Learning to Fly

    ★★★½

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★½

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

    ★★★½

  • Too Many Cooks

    ★★★½

  • Interstellar

    ★★★★★

  • A Pigeon Sat on a Branch Reflecting on Existence

    ★★★★

  • I Am Sam

    ★★★½

  • Inherent Vice

    ★★★★

  • Grey Area

    ★★★½

  • John Wick

    ★★★★★

  • While We're Young

    ★★★★

  • Nymphomaniac

    ★★★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★½

  • Tick Where It Hurts

    ★★★½