• The King's Man

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • Fatherhood

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • The Mauritanian

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Honest Thief

    ★★★

  • The War with Grandpa

    ★½

  • The New Mutants

    ★½

  • Tenet

    ★★★★

  • An American Pickle

    ★★★

  • Anelka: Misunderstood

    ★★★

  • Ava

    ★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • The High Note

    ★★★½

  • The Lovebirds

    ★★★

  • Inheritance

    ★★½

  • The Willoughbys

    ★★★

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • Coffee & Kareem

    ★½

  • Uncorked

    ★★★

  • The Hunt

    ★★★

  • Mulan

    ★★½

  • Spenser Confidential

    ★★½

  • Maggie Simpson in Playdate With Destiny

  • All the Bright Places

    ★★

  • Onward

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • My Spy

    ★★★

  • Dolittle

    ★½

  • Bombshell

    ★★½

  • 6 Underground

    ★★★

  • Denmark

    ★★★

  • Spies in Disguise

    ★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • Charlie's Angels

    ★★½

  • Lady and the Tramp

    ★★½

  • Playing with Fire

    ★½

  • The Good Liar

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½