Sort by

yesbirdscanski has logged 402 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
It's Flashbeagle, Charlie Brown

It's Flashbeagle, Charlie Brown

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Snoopy's Reunion

Snoopy's Reunion

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Heavy Metal

Heavy Metal

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Ironweed

Ironweed

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
xXx: Return of Xander Cage

xXx: Return of Xander Cage

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Old

Old

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Inner Workings

Inner Workings

2016
×
Read the review Edit this entry  
05
Moana

Moana

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Passion of Joan of Arc

The Passion of Joan of Arc

1928
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Pig

Pig

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Eastern Promises

Eastern Promises

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Heavy Metal

Heavy Metal

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Sparks Brothers

The Sparks Brothers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Man Who Wasn't There

The Man Who Wasn't There

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Leolo

Leolo

1992
×
Read the review Edit this entry  
21
Rescue Dawn

Rescue Dawn

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Little Dieter Needs to Fly

Little Dieter Needs to Fly

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
F9

F9

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
Annette

Annette

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Psycho Goreman

Psycho Goreman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
House

House

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Natural Born Killers

Natural Born Killers

1994
×
Read the review Edit this entry  
08
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Gorgeous

Gorgeous

1994
×
Read the review Edit this entry  
05
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Beyond the Black Rainbow

Beyond the Black Rainbow

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Jodorowsky's Dune

Jodorowsky's Dune

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mind Game

Mind Game

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
House

House

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Bride of Frankenstein

The Bride of Frankenstein

1935
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Black Cat

The Black Cat

1934
×
★★½
Read the review Edit this entry