• Cold Comfort Farm

  • The First Wives Club

    ★★★½

  • I'll Follow You Down

    ★½

  • The Devil's Hand

    ★★

  • The Net

    ★½

  • The Seventh Day

    ★★½

  • The Time Machine

    ★★★½

  • James and the Giant Peach

    ★★★½

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★

  • Event Horizon

    ★★★★½

  • Indiana Jones and the Last Crusade

    ★★★★★

  • Geostorm

    ★★

  • Indiana Jones and the Temple of Doom

    ★★★★★

  • Raiders of the Lost Ark

    ★★★★★

  • The Secret Life of Walter Mitty

    ★★★★★

  • Titanic

    ★★★★

  • Lethal Weapon

    ★★★★

  • Back to the Future

    ★★★★★