• Together

    ★★★★½

  • Loki

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★

  • We Can Be Heroes

    ★★★

  • News of the World

    ★★★★

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Greenland

    ★★★★½

  • Greyhound

    ★★★★

  • Extraction

    ★★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Last Christmas

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Motherless Brooklyn

    ★★★★★

  • 7500

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★★

  • Triple Frontier

    ★★★★½

  • The Christmas Chronicles

    ★★★★

  • Instant Family

    ★★★★★

  • The Meg

    ★★★★

  • The Equalizer 2

    ★★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

    ★★★★

  • Prospect

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Juliet, Naked

    ★★★★

  • Only the Brave

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★½

  • 2:22

    ★★★

  • Cars 3

    ★★★★½

  • Okja

    ★★★★★

  • The Great Wall

    ★★★½

  • The Accountant

    ★★★★

  • Bridget Jones's Baby

    ★★★★

  • Suicide Squad

    ★★★½

  • Allegiant

    ★★½

  • The Finest Hours

    ★★★★★

  • Captain Fantastic

    ★★★★★

  • Daddy's Home

    ★½

  • The Family Fang

    ★★

  • The Martian

    ★★★★★

  • Spotlight

    ★★★★★

  • Results

    ★★½

  • Insurgent

    ★★★½

  • McFarland, USA

    ★★★★★

  • Taken 3

    ★★★

  • Big Hero 6

    ★★★★

  • The Equalizer

    ★★★★½

  • This Is Where I Leave You

    ★★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★½

  • Hercules

    ★★★½

  • The Water Diviner

    ★★★★★

  • Divergent

    ★★★½

  • Boyhood

    ★★★★★

  • All Is Lost

    ★★★★½

  • World War Z

    ★★★★★

  • The Kings of Summer

    ★★★½

  • Fruitvale Station

    ★★★★½

  • Django Unchained

    ★★★★★

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★★★

  • Ruby Sparks

    ★★★★

  • The Dark Knight Rises

    ★★★★★

  • Madagascar 3: Europe's Most Wanted

    ★★★★

  • Safe

    ★★½