Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Club Dread

Club Dread

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
LEGO Star Wars Summer Vacation

LEGO Star Wars Summer Vacation

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
DC League of Super-Pets

DC League of Super-Pets

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Scooby-Doo! and the Witch's Ghost

Scooby-Doo! and the Witch's Ghost

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Totally Killer

Totally Killer

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Taylor Swift: The Eras Tour

Taylor Swift: The Eras Tour

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Scooby-Doo! and KISS: Rock and Roll Mystery

Scooby-Doo! and KISS: Rock and Roll Mystery

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Saw X

Saw X

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Garage Sale Mystery: A Case Of Murder

Garage Sale Mystery: A Case Of Murder

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Garage Sale Mystery: Murder By Text

Garage Sale Mystery: Murder By Text

2017
×
Read the review Edit this entry  
07
Garage Sale Mystery: Murder Most Medieval

Garage Sale Mystery: Murder Most Medieval

2017
×
Read the review Edit this entry  
03
Garage Sale Mystery: The Beach Murder

Garage Sale Mystery: The Beach Murder

2017
×
Read the review Edit this entry  
03
Garage Sale Mystery: The Art of Murder

Garage Sale Mystery: The Art of Murder

2017
×
Read the review Edit this entry  
03
Garage Sale Mystery: The Novel Murders

Garage Sale Mystery: The Novel Murders

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Saw

Saw

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Garage Sale Mystery: Guilty Until Proven Innocent

Garage Sale Mystery: Guilty Until Proven Innocent

2016
×
Read the review Edit this entry  
01
Garage Sale Mystery: The Wedding Dress

Garage Sale Mystery: The Wedding Dress

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Garage Sale Mystery: The Deadly Room

Garage Sale Mystery: The Deadly Room

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Garage Sale Mystery: All That Glitters

Garage Sale Mystery: All That Glitters

2014
×
Read the review Edit this entry  
28
Aurora Teagarden Mysteries: Honeymoon, Honeymurder

Aurora Teagarden Mysteries: Honeymoon, Honeymurder

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Garage Sale Mystery

Garage Sale Mystery

2013
×
Read the review Edit this entry  
27
A Haunting in Venice

A Haunting in Venice

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Gourmet Detective: Roux the Day

Gourmet Detective: Roux the Day

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Gourmet Detective: Eat, Drink and Be Buried

Gourmet Detective: Eat, Drink and Be Buried

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Death Al Dente: A Gourmet Detective Mystery

Death Al Dente: A Gourmet Detective Mystery

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
No One Will Save You

No One Will Save You

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Aurora Teagarden Mysteries: Til Death Do Us Part

Aurora Teagarden Mysteries: Til Death Do Us Part

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Aurora Teagarden Mysteries: How to Con A Con

Aurora Teagarden Mysteries: How to Con A Con

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Aurora Teagarden Mysteries: Reunited and It Feels So Deadly

Aurora Teagarden Mysteries: Reunited and It Feels So Deadly

2020
×
★★½
Edit this entry  
19
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Aurora Teagarden Mysteries: Heist and Seek

Aurora Teagarden Mysteries: Heist and Seek

2020
×
★★
Edit this entry  
17
Aurora Teagarden Mysteries: A Very Foul Play

Aurora Teagarden Mysteries: A Very Foul Play

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Aurora Teagarden Mysteries: An Inheritance to Die For

Aurora Teagarden Mysteries: An Inheritance to Die For

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Aurora Teagarden Mysteries: A Game of Cat and Mouse

Aurora Teagarden Mysteries: A Game of Cat and Mouse

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Aurora Teagarden Mysteries: The Disappearing Game

Aurora Teagarden Mysteries: The Disappearing Game

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Scooby-Doo! and the Samurai Sword

Scooby-Doo! and the Samurai Sword

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Scooby-Doo! Moon Monster Madness

Scooby-Doo! Moon Monster Madness

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Reap What You Sew: An Aurora Teagarden Mystery

Reap What You Sew: An Aurora Teagarden Mystery

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Last Scene Alive: An Aurora Teagarden Mystery

Last Scene Alive: An Aurora Teagarden Mystery

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Scooby-Doo! Music of the Vampire

Scooby-Doo! Music of the Vampire

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Julius House: An Aurora Teagarden Mystery

The Julius House: An Aurora Teagarden Mystery

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Barbie: Fairytopia

Barbie: Fairytopia

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Three Bedrooms, One Corpse: An Aurora Teagarden Mystery

Three Bedrooms, One Corpse: An Aurora Teagarden Mystery

2016
×
★½
Read the review Edit this entry