Sort by
  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★

  • Nope

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★

  • Elvis

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • Moon Knight

  • Incantation

  • Everything Everywhere All at Once

  • The Adam Project

  • The Batman

    ★★★½

  • Fresh

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

  • Don't Look Up

  • The Beatles: Get Back

  • Mayor Pete

    ½

  • Eternals

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★

  • Dune

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • Respect

  • Free Guy

  • The French Dispatch

    ★★½

  • Black Widow

  • Loki

  • Cruella

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Zack Snyder's Justice League

  • WandaVision

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Soul

  • Tenet

  • Your Name Engraved Herein

  • Onward

  • Promising Young Woman

    ½

  • Little Women

  • Frozen II

  • Joker

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • It Chapter Two

  • Spider-Man: Far from Home

  • Midsommar

  • Toy Story 4

  • Parasite

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Aladdin

  • Yesterday

  • Avengers: Endgame

  • Us

  • Captain Marvel

  • Alita: Battle Angel

  • Glass

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Dragon Ball Super: Broly

  • Bird Box

  • Ralph Breaks the Internet

  • They Shall Not Grow Old

  • Venom

    ★★★★

  • Vox Lux

    ★★½

  • A Star Is Born

  • The Favourite

  • Christopher Robin

  • Ant-Man and the Wasp

  • Incredibles 2

  • Avengers: Infinity War

  • Ready Player One

  • A Quiet Place

  • Love, Simon

  • Annihilation

  • Black Panther