• Old

    ★★

  • Pig

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Black Widow

    ★½

  • The Forever Purge

    ★½

  • America: The Motion Picture

    ½

  • No Sudden Move

    ★★★

  • Fatherhood

    ★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Hitman's Wife's Bodyguard

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ½

  • Friends: The Reunion

    ½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★½

  • F9

    ★★

  • Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

  • Oxygen

    ★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★

  • Wrath of Man

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Thunder Force

  • North Hollywood

    ★★

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Save Ralph

    ½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Nobody

    ★★½

  • Cherry

    ½

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★½

  • Tom & Jerry

    ½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Censor

    ★★★½

  • The Little Things

    ★½

  • Malcolm & Marie

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Education

    ★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★½

  • Alex Wheatle

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Riders of Justice

    ★½

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★

  • Mank

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★

  • Stardust

    ½

  • Soul

    ★★★★½

  • Freaky

    ★½

  • Hubie Halloween

    ★★★★

  • Spontaneous

    ★★½

  • Red, White and Blue

    ★★★

  • Mangrove

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★½

  • Enola Holmes

    ★½

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Shadow in the Cloud

  • I Care a Lot

    ★★

  • Another Round

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • Ammonite

    ½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • New Order

  • Dear Comrades!

    ★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • Mainstream

    ★★

  • Night in Paradise

    ★★½