keegan has logged 29 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Inbetweeners Movie

The Inbetweeners Movie

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Friday

Friday

1995
×
★★★★
Edit this entry  
14
Jumanji

Jumanji

1995
×
★★★★
Edit this entry  
12
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★
Edit this entry  
09
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Football Factory

The Football Factory

2004
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Man Who Shot Liberty Valance

The Man Who Shot Liberty Valance

1962
×
★★★½
Edit this entry  
07
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
For a Few Dollars More

For a Few Dollars More

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Once Upon a Time in the West

Once Upon a Time in the West

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★
Edit this entry  
01
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★½
Edit this entry  
01
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry