keegan has logged 267 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Madagascar

Madagascar

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Winter Light

Winter Light

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Persona

Persona

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Nosferatu

Nosferatu

1922
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★
Edit this entry  
26
1917

1917

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
Read the review Edit this entry  
23
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Long Toast

Long Toast

2020
×
Edit this entry  
19
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
Edit this entry  
14
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
After Hours

After Hours

1985
×
★★★½
Edit this entry  
13
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Marley & Me

Marley & Me

2008
×
★★½
Edit this entry  
04
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Extraction

Extraction

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
Edit this entry  
14
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Once Upon a Time in the West

Once Upon a Time in the West

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★½
Edit this entry  
29
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★
Edit this entry  
27
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★½
Edit this entry  
26
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Edit this entry  
22
Candyman

Candyman

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
06
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
High-Rise

High-Rise

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Oldboy

Oldboy

2003
×
Read the review Edit this entry  
30
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Edit this entry  
25
City of God

City of God

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
It Follows

It Follows

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★
Edit this entry