Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Normal People

Normal People

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★
Edit this entry  
15
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★½
Edit this entry  
07
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Morbius

Morbius

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
The Sitter

The Sitter

2011
×
★★★½
Edit this entry  
31
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Boiling Point

Boiling Point

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
X

X

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Tangles and Knots

Tangles and Knots

2017
×
Edit this entry  
13
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★
Edit this entry  
08
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Jackass Number Two

Jackass Number Two

2006
×
★★★★
Edit this entry  
24
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
The Bad Education Movie

The Bad Education Movie

2015
×
★★½
Edit this entry  
16
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Good Morning

Good Morning

2007
×
Edit this entry  
15
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
04
South Park: Post COVID: The Return of COVID

South Park: Post COVID: The Return of COVID

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
South Park: Post COVID

South Park: Post COVID

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
South Park Vaccination Special

South Park Vaccination Special

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
South Park: The Pandemic Special

South Park: The Pandemic Special

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Thin Red Line

The Thin Red Line

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jimmy Carr: His Dark Material

Jimmy Carr: His Dark Material

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★½
Edit this entry  
20
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Scream

Scream

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
The Ascent

The Ascent

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Platoon

Platoon

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry