• Not Okay

    ★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Black Bird

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★½

  • Top Gun: Maverick

  • Crush

    ★★½

  • The Northman

  • Ambulance

    ★★★

  • The Lost City

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★

  • The Outfit

    ★★½

  • Inventing Anna

  • I Want You Back

    ★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★½

  • Fresh

    ★★★

  • Scream

    ★½

  • Station Eleven

    ★★★★½

  • Maid

    ★★★★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Guilty

    ★½

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Dune

    ★★★½

  • After We Fell

    ½

  • He's All That

    ½

  • Candyman

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Old

    ★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

  • Black Widow

    ★★★

  • Till Death

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • The Tomorrow War

  • Loki

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Woman in the Window

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • The Mauritanian

    ★★

  • CODA

    ★★★

  • The Little Things

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Run

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Tenet

    ★★

  • After We Collided

    ★★★★★

  • The Half of It

    ★★★

  • The Postcard Killings

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • The Night House

    ★½

  • Boys State

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

  • 1917

    ★★★★

  • Unbelievable

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

  • When They See Us

    ★★★★½