✨ christie ✨ has logged 402 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Big Bang Love, Juvenile A

Big Bang Love, Juvenile A

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Guinea Pig 2: Flower of Flesh and Blood

Guinea Pig 2: Flower of Flesh and Blood

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Vibrator

Vibrator

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
ORG

ORG

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Card Player

The Card Player

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Christmas on Earth

Christmas on Earth

1964
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Kissed

Kissed

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Casting Blossoms to the Sky

Casting Blossoms to the Sky

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Passion of Anna

The Passion of Anna

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Liberte

Liberte

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Kamikaze Hearts

Kamikaze Hearts

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Prom

The Prom

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Celebration

The Celebration

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Variety

Variety

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Freddy Got Fingered

Freddy Got Fingered

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Prospero's Books

Prospero's Books

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
American Reflexxx

American Reflexxx

2015
×
Read the review Edit this entry  
07
Shame

Shame

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hunger

Hunger

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Disc of Sorrow Is Installed

The Disc of Sorrow Is Installed

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Silver

Silver

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Evolution

Evolution

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Izo

Izo

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Andromedia

Andromedia

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Naked Lunch

Naked Lunch

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Fluidø

Fluidø

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
EGG.

EGG.

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
*Corpus Callosum

*Corpus Callosum

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Tusk

Tusk

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Tag

Tag

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Vital

Vital

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Time We Killed

The Time We Killed

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Daughters of Darkness

Daughters of Darkness

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
New Rose Hotel

New Rose Hotel

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Kamikaze Girls

Kamikaze Girls

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Memories of Matsuko

Memories of Matsuko

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Redoubt

Redoubt

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
La Belle Noiseuse

La Belle Noiseuse

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Performance

Performance

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Ornithologist

The Ornithologist

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dementia

Dementia

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Guinea Pig 5: Android of Notre Dame

Guinea Pig 5: Android of Notre Dame

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Chronic

Chronic

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
You Are Not I

You Are Not I

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Kony 2012

Kony 2012

2012
×
Read the review Edit this entry  
08
The Black Tower

The Black Tower

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry