Sort by

Guy has logged 144 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★½
Edit this entry  
24
Nativity!

Nativity!

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
Annette

Annette

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Piano

The Piano

1993
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★½
Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
10
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Edit this entry  
09
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
27
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★
Edit this entry  
19
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★½
Edit this entry  
16
I Want to Eat Your Pancreas

I Want to Eat Your Pancreas

2018
×
★★★½
Edit this entry  
13
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
11
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
What If

What If

2013
×
★★★½
Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Luca

Luca

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
15
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Boiling Point

Boiling Point

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Belle

Belle

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
All Is Vanity

All Is Vanity

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Spectre

Spectre

2015
×
★★★½
Edit this entry  
29
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★½
Edit this entry  
14
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Stardust

Stardust

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Cinderella

Cinderella

2021
×
Edit this entry  
31
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry