Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Tetris

Tetris

2023
×
Read the review Edit this entry  
01
Dungeons & Dragons

Dungeons & Dragons

2000
×
Read the review Edit this entry  
30
Blades

Blades

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
I'll Take You There

I'll Take You There

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Promised Land

Promised Land

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
G.I. Jane

G.I. Jane

1997
×
★★★
Edit this entry  
23
Scanner Cop

Scanner Cop

1994
×
Read the review Edit this entry  
22
Highlander III: The Sorcerer

Highlander III: The Sorcerer

1994
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Boston Strangler

Boston Strangler

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
See Jane Run

See Jane Run

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Under Siege 2: Dark Territory

Under Siege 2: Dark Territory

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Police Story 4: First Strike

Police Story 4: First Strike

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Leprechaun 3

Leprechaun 3

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
★★
Edit this entry  
16
Eastern Condors

Eastern Condors

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Heroic Trio

The Heroic Trio

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mortuary Blues

Mortuary Blues

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Seventh Curse

The Seventh Curse

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Highlander III: The Sorcerer

Highlander III: The Sorcerer

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Peacock King

The Peacock King

1988
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Invasion of the Blood Farmers

Invasion of the Blood Farmers

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Paper Mask

Paper Mask

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Red

Red

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Airplane!

Airplane!

1980
×
Read the review Edit this entry  
02
Watchers 3

Watchers 3

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Brain 17

Brain 17

1982
×
Read the review Edit this entry  
27
Freewheelin'

Freewheelin'

1976
×
Read the review Edit this entry  
25
There's Something Wrong with the Children

There's Something Wrong with the Children

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Twin Dragon Encounter

Twin Dragon Encounter

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dance Me Outside

Dance Me Outside

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Darkman

Darkman

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Ice Pirates

The Ice Pirates

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Solarbabies

Solarbabies

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Masters of the Universe

Masters of the Universe

1987
×
Read the review Edit this entry  
19
Krull

Krull

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Flash Gordon

Flash Gordon

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Terror in the Family

Terror in the Family

1996
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Remember My Name

Remember My Name

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Highlander II: The Quickening

Highlander II: The Quickening

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Made in Heaven

Made in Heaven

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Courier Of Death

Courier Of Death

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ambushed

Ambushed

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
F/X2

F/X2

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Boneyard

The Boneyard

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Color of Money

The Color of Money

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Kanehsatake: 270 Years of Resistance

Kanehsatake: 270 Years of Resistance

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Doug and the Slugs and Me

Doug and the Slugs and Me

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Highlander II: The Quickening

Highlander II: The Quickening

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Tentacles

Tentacles

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry